Vravíte, že nie? Ja, že áno!

Autor: Blažena Hamadová | 8.5.2011 o 15:47 | (upravené 8.5.2011 o 16:24) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  835x

Mám chuť vrátiť sa do detstva. Do čias, keď som mala asi tak desať a hrala sa na princezné, predstavovala si, že som staršia a príde si po mňa krásny princ a bude ma ochraňovať...áno, vždy som si predstavovala muža ako ochrancu, strážcu svojho vzácneho pokladu, ale zároveň citlivého, chápavého, so zmyslom pre humor a aby napriek svojej odvážnosti a chrabrosit mal v sebe kúsok veselého chlapca s bláznivými nápadmi. A ešte by som mohla menovať ďalej, ale všetci si vieme domyslieť.

Je to zvláštne, takto si vysnívať niekoho s kým túžime stráviť zvyšok života a mať deti, zostarnúť...To je to slovo...nájsť niekoho, pri kom sa nebudem báť zostarnúť! Ale kde ho nájsť? Svet je plný ľudí a každý si hľadá toho svojho. Čakáme na svojho princa...Ako zakliate princezné, princovia premenení na žabu. Občas mám pocit, že už som zabudla snívať. Ale potom sa vždy a znova prichytím lietajúc v oblakoch. Teraz by som tak ležala niekde v tráve v letných šatočkách, na lúke posiatej margarétkami, nevädzami a plietla si vrkoče...alebo sa preháňala niekde africkou savanou a pozorovala slonie uši, ktoré mi mávajú na pozdrav a dlhokrké žirafy, čo jemne pokyvkávajú hlavou, aby mi odpovedali na môj nadšený úsmev.

Kam pôjdem? Ako dopadnem o nejakých päť, či desať rokov? Ja verím, že sny sa plnia. A najmä tie o ktorých by sme si to v živote nepomysleli...kto by bol povedal pred takými piatimi rokmi, keď som v podvečer sedela na balkóne pozorujúc západ slnka, že dnes budem tu. Vtedy som si predstavovala ako za nejakých päť rôčkov budem sedieť niekde na terase v Španielsku a myslieť na domov a svojich drahých...a je to tu. Nesedím síce na terase, ale áno, tento sen, jedna myšlienka jedného dňa sa mi splnila. A dokonca s časovou presnosťou plus mínus pol roka? A potom ako by som mohla neveriť, že existuje ON? Že ma miluje a túži mi splniť čokoľvek, čo si zažiadam. Maličké prianie, jednoduché túžby...úprimnú prosbu...s čímkoľvek prídeš...A žiada za to tak málo, aby si mu tú lásku, ktorou ťa zahŕňa poslala ďalej. A aby si ty bola jeho nástrojom,aby mohol plniť priania druhým ľuďom. Vieš, On totiž nemiluje len teba...On nás miluje všetkých!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?