Vravíte, že nie? Ja, že áno!

Autor: Blažena Hamadová | 8.5.2011 o 15:47 | (upravené 8.5.2011 o 16:24) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  825x

Mám chuť vrátiť sa do detstva. Do čias, keď som mala asi tak desať a hrala sa na princezné, predstavovala si, že som staršia a príde si po mňa krásny princ a bude ma ochraňovať...áno, vždy som si predstavovala muža ako ochrancu, strážcu svojho vzácneho pokladu, ale zároveň citlivého, chápavého, so zmyslom pre humor a aby napriek svojej odvážnosti a chrabrosit mal v sebe kúsok veselého chlapca s bláznivými nápadmi. A ešte by som mohla menovať ďalej, ale všetci si vieme domyslieť.

Je to zvláštne, takto si vysnívať niekoho s kým túžime stráviť zvyšok života a mať deti, zostarnúť...To je to slovo...nájsť niekoho, pri kom sa nebudem báť zostarnúť! Ale kde ho nájsť? Svet je plný ľudí a každý si hľadá toho svojho. Čakáme na svojho princa...Ako zakliate princezné, princovia premenení na žabu. Občas mám pocit, že už som zabudla snívať. Ale potom sa vždy a znova prichytím lietajúc v oblakoch. Teraz by som tak ležala niekde v tráve v letných šatočkách, na lúke posiatej margarétkami, nevädzami a plietla si vrkoče...alebo sa preháňala niekde africkou savanou a pozorovala slonie uši, ktoré mi mávajú na pozdrav a dlhokrké žirafy, čo jemne pokyvkávajú hlavou, aby mi odpovedali na môj nadšený úsmev.

Kam pôjdem? Ako dopadnem o nejakých päť, či desať rokov? Ja verím, že sny sa plnia. A najmä tie o ktorých by sme si to v živote nepomysleli...kto by bol povedal pred takými piatimi rokmi, keď som v podvečer sedela na balkóne pozorujúc západ slnka, že dnes budem tu. Vtedy som si predstavovala ako za nejakých päť rôčkov budem sedieť niekde na terase v Španielsku a myslieť na domov a svojich drahých...a je to tu. Nesedím síce na terase, ale áno, tento sen, jedna myšlienka jedného dňa sa mi splnila. A dokonca s časovou presnosťou plus mínus pol roka? A potom ako by som mohla neveriť, že existuje ON? Že ma miluje a túži mi splniť čokoľvek, čo si zažiadam. Maličké prianie, jednoduché túžby...úprimnú prosbu...s čímkoľvek prídeš...A žiada za to tak málo, aby si mu tú lásku, ktorou ťa zahŕňa poslala ďalej. A aby si ty bola jeho nástrojom,aby mohol plniť priania druhým ľuďom. Vieš, On totiž nemiluje len teba...On nás miluje všetkých!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?